Ultimátum lékárníkům

RAKOVNÍK. Čtrnáct dní „na rozmyšlenou“ dává náměstek hejtmana Středočeského kraje a senátor Marcel Chládek rakovnickým lékárníkům, aby se mohli rozhodnout, zdali sami zruší třicetikorunový poplatek za položku na receptu. Zároveň je vyzývá, aby se dohodli na držení pohotovostních služeb.

„Pokud toto splní, není důvod, abychom v Rakovníku zřizovali pobočku krajské lékárny. Pokud ale zůstane zachovaný režim, jako je dnes, myslím, že do dvou měsíců může být v Rakovníku krajská lékárna,“ říká Marcel Chládek. Zároveň si pochvaluje zájem soukromých subjektů v Rakovníku, které mu nabídly k pronájmu své prostory. „Dostal jsem asi deset nabídek, z nichž některé jsou přímo na Husově náměstí,“ informuje náměstek. I když z taktických důvodů odmítl vybraná místa jmenovat, logický pohled na některé prázdné výlohy na náměstí je více než výmluvný. „Provoz lékárny, případně výdejny léků by zajišťovala Krajská nemocnice Kladno resp. její lékárna. I personál by byl odtud. Předpokládám totiž, že pokud kraj v Rakovníku lékárnu zřídí, přestanou se platit poplatky i v ostatních lékárnách. Pak důvod, aby v Rakovníku byla naše lékárna, pomine,“ vysvětluje Chládek.

Že ale zřídit výdejnu léků v Rakovníku nebude snadné, potvrzuje Státní ústav pro kontrolu léčiv v Praze. „Odloučené oddělení pro výdej léčiv a prostředků zdravotnické techniky lze podle zákona zřídit jako součást lékárny základního typu nebo lékárny s odbornými pracovišti v obci nebo městské části, kde není poskytována lékárenská péče a kde je zdravotnické zařízení poskytující ambulantní péči. V případě Rakovníka není tato podmínka splněna,“ říká Veronika Petláková, mluvčí ústavu, a dodává: „V tomto případě může provozovatel lékárny v Kladně zřídit v Rakovníku pouze novou lékárnu, která musí být provozována jako samostatné zdravotnické zařízení.“ „Problém necháme k vyřešení právníkům. Pokud by to opravdu nešlo, nikde není řečeno, že krajská lékárna musí být ve městě. Může být třeba v některé z okolních obcí,“ nevzdává se Chládek.

Tomáš Bednařík

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.