K zařízení, které měří rychlost, se nikdo nehlásí

U nemocnice třicítka a radar

RAKOVNÍK. v ulici Dukelských hrdinů v úseku pod nemocnicí se nově objevilo zařízení na orientační měření rychlosti projíždějících vozidel. Týdeník Raport se zajímal, kdo a s jakým cílem techniku instaloval. Bohužel, zjišťování připomínalo pohádku o kohoutkovi a slepičce, kdy nás odpovědná místa posílala od čerta k ďáblu s tím, že o věci nikdo nic neví.

"Zařízení jsme si všimli, ale nikdo nás o něm oficiálně neinformoval, přestože by jeho umístění mělo podléhat našemu schválení," řekl nám Ladislav Heller z dopravního inspektorátu. Podle Hellera jde o techniku, která má působit preventivně na psychiku řidičů a vést je na nebezpečných úsecích k dodržování předepsané rychlosti. Podle jeho názoru by se mohlo jednat o zařízení v majetku města.

"Nic jsme pod nemocnici nedávali," vyloučil starosta Rakovníka Zdeněk Nejdl. "Odbor dopravy řešil pouze omezení rychlosti na 30 km v hodině kvůli výjezdům sanitek. Je to krajská komunikace, takže by mohlo jít spíše o majetek Středočeského kraje," odhadoval starosta.

Odpověď jsme zkusili hledat také na odboru dopravy městského úřadu. "Mohlo by jít o zařízení instalované Správou a údržbou silnic," mínil zpočátku vedoucí odboru František Fröhlich. Po chvíli ale dohledal, že je všechno úplně jinak. "Zařízení zapůjčila dočasně firma, která se zabývá prodejem radarové techniky. Místa pro instalaci vytipovala městská policie. Nejprve bylo zařízení ve stoupání v Lišanské ulici, nyní je pod nemocnicí a mohlo by se objevit i na Plzeňské ulici," vysvětlil vedoucí. Podle toho, zda se zařízení osvědčí, mohlo by se přikročit i k jednání o dalším využití.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.