Tyršák i bazén v pohodě

RAKOVNÍK. Podle vyjádření referentky Krajské hygienické stanice, územního pracoviště Rakovník Jana Alberovské jsou obě sledovaná zařízení určená ke koupání v Rakovníku v pořádku.

„Na Tyršově koupališti jsme měřili naposledy 30. července, bazén budeme nabírat 11. srpna,“ uvedla Jana Alberovská s tím, že poslední výsledky obou vyhověly požadavkům povolujícím koupání veřejnosti.

„Hygiena u nás nabírá vzorky pro bakteriální rozbor jedenkrát měsíčně. Kromě toho si musíme my každý týden nechat dělat na vlastní náklady chemicko – fyzikální rozbory vody. Máme na to smlouvu s laboratoří Spal. Celkem je tedy bazén kontrolován pětkrát do měsíce,“ informoval vedoucí plaveckého bazénu Pavel Kumpa. Ani jeden z rozborů nesmí překročit stanovené normy. „Poslední náběry jsme dělali ve všech nádržích bazénu 5. srpna a 8. srpna jsme dostali výsledek, který říká, že bazén vyhovuje všem stanovaným požadavkům. Takže návštěvníci mohou být v naprostém klidu – koupou se ve zdravotně nezávadné vodě,“ doplnil Kumpa.

Také Tyršovo koupaliště dosáhlo při všech šesti letošních měřeních uspokojivých výsledků. V pětistupňové stupnici kvality vody dosáhlo vždy druhého stupně, který odborně zní „zhoršené smyslově postižitelné vlastnosti vody“, což ovšem není na závadu pro koupání. Pro srovnání stejného výsledku dosáhlo měření koupaliště i ve stejném termínu loňského roku a roku 2005. V roce 2006 dokonce zdejší voda dosáhla prvního – nejlepšího stupně. Podle slov odborníků korespondují letošní výsledky s dlouhodobým teplým počasím. Na rozdíl od řeky a rybníků se lze tedy na Tyršově koupališti a v městském plaveckém bazénu koupat bez rizika a obav ze zdravotních problémů.

Tomáš Bednařík

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.