Tři nová policejní auta

RAKOVNICKO. Na Rakovnicku můžete od poloviny listopadu spatřit tři nové policejní automobily. Vozidla s novým designem, tedy stříbrná s modro-žlutými pruhy, dostala obvodní oddělení Křivoklát a Hořesedly a výjezdová skupina.

„Slavnostní předání se uskutečnilo v Brně, krátce na to byla vozidla uvedena do provozu. Máme dvě nové Škody Octavie, které nahradily staré Felicie, a Volkswagen transporter. Ten bude sloužit výjezdové skupině, tedy skupině kriminalistické techniky a týmu, který jezdí na místo události. Zpravidla tedy pracovníkům služby kriminální policie a vyšetřování. Bývalé výjezdové vozidlo byl starý Volkswagen transporter, který jezdil dvanáct let. V poslední době už bylo o strach s ním jezdit,“ přibližuje René Černý, mluvčí policie.

Také staré a orezlé Felicie křivoklátského a hořesedelského obvodního oddělení už měly své lepší časy za sebou. Měly najeto kolem čtvrt miliónu kilometrů. Udržovat je a zabezpečit jejich technický stav už bylo náročné. Rozhodnutí o výměně vozového parku proto policisté přijali s velkým nadšením. „Jsou to pohodlná auta vybavená klimatizací, což je na letní období výborné. Není příliš důstojné, když mají policisté v létě propocené košile,“ říká mluvčí. Nových automobilů by se v blízké době měla dočkat i ostatní oddělení. Další Octavie by mohly přijít ještě do konce roku. Postupně policie vymění všechny Felicie. Záležet bude na počtu najetých kilometrů.

Markéta Hartlová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.