Trhovcům ano, Jednotě ne

RAKOVNÍK. Když dva udělají totéž, nemusí se vždy dobrat stejného výsledku. Takovou zkušenost učinil na městském úřadě i předseda SD Jednota Petr Mojžíš.

„Když jsem se dozvěděl, že městská rada vyhověla pořadatelům pravidelných trhů a vyšla jim kvůli krizi vstříc, zkusil jsem, zda existuje podobně vstřícný přístup i vůči domácím firmám,“ popisuje. Dne 15. září sepsal žádost o snížení poplatku za umístění reklamního zařízení v ulici Dukelských hrdinů u prodejny Falco. „Žádáme o snížení poplatku z důvodu ekonomické krize, která nás stejně jako trhovce na náměstí postihla a projevuje se v nižších tržbách,“ napsal Petr Mojžíš s douškou, že věří v kladné vyřízení žádosti. Hned o týden později už držel v ruce odpověď vedoucího ekonomického odboru Petra Březiny. „Jako správce místních poplatků jsem posoudil Vaši žádost... a podle paragrafu 16 zákona o místních poplatcích a zákona o správě daní a poplatků se žádosti nevyhovuje. S douškou, že proti rozhodnutí nelze uplatnit žádné opravné prostředky.

Zajímalo nás, proč žádost pořadatelů trhů řešila městská rada, zatímco Jednota skončila už na stole vedoucího odboru. K tomu nám poskytl tiskový mluvčí radnice následující vysvětlení: „Poplatky za reklamní zařízení se stanovují a vyřizují dle vyhlášky města o místních poplatcích. Agenda vyřizování poplatků spadá do kompetence ekonomického odboru. Na provozování trhů na Husově náměstí bylo vyhlášeno zadávací řízení, na základě jeho vyhodnocení byla uzavřena nájemní smlouva. O nájemních smlouvách a případných změnách v nich rozhoduje rada města. Rozhodnutím rady města se poté řídí odbor správy majetku, který vše v souladu s usnesením vyřizuje,“ vysvětluje Jan Polák.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.