Tráva třetí generace

NOVÉ STRAŠECÍ (bed). Vedení města Nové Strašecí se podařilo získat z ministerstva financí dotaci ve výši 8,5 miliónu korun na umělou trávu, která bude umístěná na stávajícím škvárovém fotbalovém hřišti. z peněz bude dále zrekonstruováno osvětlení hřiště.

"Tato tráva třetí generace, s chlupem vysokým 4 - 5 cm, se zasypává gumovým granulátem, který je poměrně drahý. Vydrží však hodně dlouho a navozuje stoprocentní iluzi opravdové trávy," pochlubil se s posledním úspěchem starosta města Jakub Kleindienst. Hřiště bude mít rozměry minimálně 60×90 metrů a město obdrží od Českomoravského fotbalového svazu certifikát, že se na něm může hrát i nejvyšší soutěž. "Chceme, aby se na tomto hřišti nejen trénovalo, ale aby se na něm hrály i mistrovské zápasy. Umělou trávu bude moci využívat také veřejnost, protože je v podstatě nezničitelná. Vše bychom chtěli zvládnout do konce letošního roku," dodal novostrašecký starosta.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.