Tragický konec cvičení hasičů

TÝŘOVICE. Hasičské cvičení slabeckého okrsku, které se konalo v pátek v Týřovicích, ukončila vážná nehoda. Jeden z hasičů a zároveň starosta jedné ze zúčastněných obcí utrpěl zranění poté, co ho srazil silný proud z protržené hadice.

Páteční cvičení bylo zaměřené na dálkovou doprava vody, sjelo se na něj mnoho sborů z Balkánu, a tak mohli hasiči natáhnout hadice od řeky až do rybníka v Týřovicích. K nehodě dopomohla nešťastná náhoda. Starosta kontroloval dvoukilometrové vedení, po celém úseku bylo vše v pořádku, až poslední hadice ve chvíli, kdy byl v její těsné blízkosti, praskla. „Tlak je v ní hodně silný. Proud ho zasáhl a porazil na zem. Bohužel je v těch místech břeh nad silnicí, takže spadl na silnici z větší výšky. Okamžitě jsme volali záchranku, hodně krvácel z hlavy. Cvičení se dělají každý rok, a nikdy se nic nestalo, je to špatný,“ přibližuje jeden z účastníků cvičení.

Zranění na hlavě, které utrpěl, se zdálo být velmi vážné. „Pacient při příjezdu záchranné služby silně krvácel z ucha, nakonec se ukázalo, že by riziko následků nemuselo být tak veliké. S otřesem mozku byl převezen do rakovnické nemocnice a předán na oddělení chirurgie,“ přibližuje mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková. Případ eviduje i policie, zatím však bez právní kvalifikace. Prověřuje se, zda bude událost posuzována jen jako nešťastná náhoda, nebo jako přestupek či trestný čin.

Markéta Hartlová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.