Tragédie v pivovaru

KRUŠOVICE. Nejtragičtější dopravní nehoda minulého týdne, kterou šetří policie, se nestala na silnicích, nýbrž v areálu Královského pivovaru Krušovice. Neštěstí se stalo ve středu ve 14.45 hodin v exportní hale.

Osmačtyřicetiletá zaměstnankyně z Rakovnicka nakládala vysokozdvižným vozíkem palety s přepravkami piva do přistaveného kamiónu. „Při nakládání ale měla přepravkami zakrytý čelní výhled a neviděla chodce, který se pohyboval po nákladové ploše. Čtyřicetiletého muže z Ukrajiny přejela,“ popisuje mluvčí rakovnické policie Alena Žichovská. Podle mluvčí krušovického pivovaru byl muž řidičem kamiónu, do něhož byly palety s pivem nakládány. Nebyl tedy zaměstnancem pivovaru.

„Utrpěl vážné zranění hrudníku a úraz dolní končetiny. Nejprve byl pacient při vědomí, bylo nutné zajistit jeho dýchací cesty a připojit jej na řízenou ventilaci. Společně s posádkou přivolaného vrtulníku mu záchranná služba poskytla přednemocniční neodkladnou péči,“ informuje Tereza Janečková, mluvčí záchranné služby. Po transportu do ÚVN ve Střešovicích ale muž zemřel.

„Příčiny tragédie a tedy i to, kdo je jejím viníkem, šetří policie. Samozřejmě i my jsme se jí zabývali, rozhodnutí o míře zavinění ale necháme na policii. Řidička vysokozvižného vozíku je naše dlouholetá zaměstnankyně, všechna školení měla v pořádku. Je to spolehlivá řidička. Vzhledem k tomu, že její psychický stav po incidentu nebyl dobrý, má týdenní dovolenou a byla jí pivovarem nabídnuta pomoc psychologa,“ přibližuje mluvčí krušovického pivovaru Kateřina Eliášová. Policisté v případu zahájili úkony pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví.

Markéta Hartlová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.