Tlustého vyloučili

RAKOVNÍK. O osudu jednoho z nejvýznamnějších českých politiků rozhodlo ve čtvrtek 9. dubna patnáct členů rakovnické organizace ODS. Místního sněmu, který měl hlasovat o vyloučení Vlastimila Tlustého, se zúčastnilo 23 z celkového počtu 39 členů. Patnáct z nich dalo Tlustému červenou kartu.

Protože se sněm konal za zavřenými dveřmi, o informace jsme požádali předsedu místního sdružení Zdeňka Nejdla. Poslanec se prý zúčastnil jen první části jednání. Vystoupil s ostrou kritikou Mirka Topolánka a s tvrzením, že hlasování o nedůvěře vlády byla poslední možnost, jak jeho působení ukončit. Pak se rozproudila velmi ostrá diskuse. „Ptali jsme se, proč porušil naše usnesení, kterým jsme ho zavázali k podpoře vlády, diskutovali, jak je to s pozastavením členství a jestli členství zaniklo s kandidaturou do Evropského parlamentu za Libertas. Do toho vystoupil poradce Tlustého, který se snažil řadu našich argumentů vyvrátit. Když pan Tlustý odešel, jeho poradce zůstal a pokračoval v obhajobě. Mimo jiné nás upozornil, že zrušení členství Tlustého v našem případě nemá ve stanovách žádné opodstatnění. Nakonec jsme přikročili k hlasování. Patnáct členů bylo pro vyloučení pana Tlustého ze strany. Zároveň jsme vzali na vědomí zánik jeho členství z důvodu kandidatury za jiný volební subjekt,“ uzavírá Zdeněk Nejdl.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.