Hypermarket věnoval Ráčku 30 tisíc, starosta přestřihl pásku

Tesco otevřelo, Shopy zhasly

RAKOVNÍK. Kdo očekával bitvy o nákupní vozíky nebo nekonečné fronty zákazníků, mohl být sobotním otevřením Tesca zklamán. Před osmou hodinou se přede dveřmi hypermarketu tlačilo jen několik desítek zákazníků. Během dne však neustále přicházeli další a parkoviště tak bylo v podstatě stále zaplněné. Jediným stínem slavnostního otevření tak byl půldenní výpadek proudu v sousedících Stop Shopech.

Už zhruba od půl osmé rozehříval příchozí herec Braňo Polák známý z televizního seriálu Proč bychom se netopili. Na jeho otázku: „Těšili jste se na otevření Tesca?“ odpovídali sborově i klienti domova Ráček. Ředitelka stacionáře Ilona Hrušková pak krátce po přestřižení pásky starostou města Zdeňkem Nejdlem převzala od ředitele společnosti šek na třicet tisíc Kč. A pak už se automatické dveře rakovnického Tesca poprvé otevřely a přes práh projeli první zákazníci. Kromě tradičního sortimentu, čítajícího přes 16 tisíc druhů výrobků, mohli vidět i nabídky místních firem, mezi jinými i skútry Alex Moto, Kuchyně Hudček nebo kadeřnictví Simony Leitnerové.

Slavnostní otevření pokazil jen výpadek proudu v sousedním objektu Stop Shopů. „Kolem 11. hodiny jsme zůstali bez proudu. Byly přerušeny přívodní kabely a závadu se podařilo odstranit až někdy kolem půlnoci. Je to smůla. Zrovna v den, kdy Tesco konečně otevřelo a do nákupní zóny přišla spousta lidí,“ řekl nám vedoucí obchodu s potřebami pro chovatele František Burian. Jak nám potvrdili pracovníci středočeské energetické, při terénních úpravách okolí stavby zřejmě muselo dojít k porušení všech tří přívodních kabelů vedoucích ke Stop Shopům. Závada tak neměla žádnou souvislost s otevřením Tesca. V hypermarketu, který má vlastní trafostanici, k žádným potížím nedošlo. Protože se nepodařilo zjistit viníka, byla na místo povolána i policie a věc je ve stadiu vyšetřování. Závadu se podařilo odstranit kolem půlnoci, takže v neděli už byly obchody opět pod napětím.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.