Tábor, kde oddíly řídí úředníci

RAKOVNÍK. Město Rakovník letos poprvé využije ve větším rozsahu rekreační areál ve Skryjích, který získalo od státu z "pozůstalosti" někdejšího Socialistického svazu mládeže. Místo kdysi hojně využívané mládeží letos opět ožije dětmi. Město Rakovník tu pořádá od 7. do 13. srpna výchovně rekreační tábor pro cílenou sociální skupinu. Zajímavostí je, že ve funkcích vedoucích budou působit přímo úředníci radnice.

"Oddělení sociálně právních vztahů, spadající pod odbor sociálních věcí, eviduje celou řadu rodin. Některé jsou sociálně slabé, jiné neúplné. V nich žije spousta dětí, které by se z nejrůznějších důvodů na tábor nikdy nedostaly, i když je zřejmé, že by jim takový pobyt mohl prospět. A tak vznikla myšlenka, že by tábor mohlo uspořádat přímo město s tím, že by ho zajistilo finančně ze svého rozpočtu a pracovnice sociálního odboru by jely se svými klienty jako vedoucí," vysvětluje starosta Zdeněk Nejdl. Do rozpočtu tábora se nakonec podařilo zapojit i grant z humanitárního fondu Středočeského kraje ve výši 20 tisíc korun, 37 tisíc vloží město s tím, že mzdové náklady jdou rovněž na jeho vrub, když ve funkcích vedoucích budou pracovat úřednice odboru. Na tábor bylo vytipováno celkem 30 dětí, odjelo nakonec jen 27. Veškerý pobyt mají zdarma. "Našlo by se asi více dětí, ale jelikož se jedná o první ročník, navíc podobná akce nemá v celém kraji obdoby, takže nemáme ani žádné zkušenosti či reference, rozhodli jsme se to udělat v takovémto komornějším rozsahu," doplňuje místostarosta Jan Švácha. Odbor sociálních věcí zajistil i sponzory, a tak se děti mohou těšit na drobné dárky a ceny v rámci táborových her. Během programu je čeká mimo jiné i beseda se strážníky městské policie a další zajímavosti.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.