Okres Rakovník má opět svého poslance za ČSSD

Sunkovský do parlamentu

JESENICE. Po Václavu Píclovi se stává starosta Jesenice Petr Sunkovský druhým občanem okresu Rakovník, který po roce 1989 získal mandát člena poslanecká sněmovny Parlamentu České republiky.

Starosta obce Jesenice kandidoval za ČSSD na osmém místě středočeské kandidátky. "Čekal jsem, že projdou kandidáti na šestém až sedmém místě a že budu nejvýše prvním náhradníkem. Takže jsem mile překvapen," řekla nám krátce po svém zvolení Petr Sunkovský. V čele obce hodlá setrvat až do komunálních voleb. "Myslím, že počáteční pracovní vytížení v parlamentu nebude tak velké. V červnu bude svoláno ustavující zasedání a pak nás čekají poslanecké prázdniny. Komunální volby jsou už v listopadu, do té doby bych chtěl zůstat i ve funkci starosty," míní poslanec.

Petr Sunkovský (41 let) je jesenickým rodákem. Vystudoval stavební fakultu ČVUT a do roku 1998 pracoval ve stavebnictví. "Prošel jsem všemi posty. Od zedníka v dobách studií, až po projekční práce a podnikání," vypočítává své zkušenosti. V roce 1998 se stává členem ČSSD a kandiduje na funkci starosty obce, kterou vykonává v současné době již druhé volební období. S manželkou Radmilou má sedmiletou dceru a dva čtyřleté syny (dvojčata). Na otázku, co životní změně říká rodina, odpovídá: "Na moje pracovní vytížení, spojené jak s aktivitami obecními, krajskými i stranickými, a časté služební cesty si už zvykli. Kandidaturu do parlamentu jsme společně probrali ještě před volbami a rodina souhlasila." Petr Sunkovský by rád působil ve výboru pro regionální rozvoj a zabýval se otázkami bydlení a stavebnictví. "Je to moje parketa, dělal jsem to i na krajské úrovni, proto bych rád navázal," uzavírá novopečený poslanec. A jaký je jeho názor na regulérnost voleb a předvolební kampaň? "Kampaň byla hodně tvrdá a některé věci, jako nařčení z pedofilie, byly nevhodné. Ale já osobně bych to takto razantně, jako pan premiér, neprezentoval," hodnotí závěrem.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.