Střet s vlakem zázračně přežili

RAKOVNÍK. Počátkem letošního ledna zemřela na nechráněném přejezdu u TOSu po srážce s vlakem mladá žena. V sobotu odpoledne si přejezd málem vyžádal další oběti. Mladá dvojice, která vjela v Opelu Astra na koleje ve chvíli, kdy přijížděl vlak, se podruhé narodila. Po střetu vyvázla jako zázrakem jen s lehkým zraněním.

Nehoda se stala ve 13.15 hodin. Opel řídil Kuštovou ulicí ve směru na Lubnou dvacetiletý mladík z Rakovnicka, vedle něj seděla o dva roky mladší dívka. „Řidič se nepřesvědčil, zda může koleje bezpečně přejet, a ve chvíli, kdy blikala výstražná světla, vyjel na přejezd. Po trati právě přijížděl osobní vlak, ani houkáním a bržděním však nemohl strojvedoucí střetu zabránit,“ popisuje Ladislav Heller z rakovnického dopravního inspektorátu. Po nárazu tlačil vlak automobil před sebou několik desítek metrů. Z vraku vozidla vylezli oba mladí lidé jen s lehkým zraněním. Řidič byl po ošetření v nemocnici propuštěn domů, dívka zůstala hospitalizována. „Řidič před jízdou alkohol nepil. Škoda na automobilu byla vyčíslena na 100 tisíc korun, na vlaku na 50 tisíc korun,“ dodává Ladislav Heller.

Řidič, kterého se Raportu podařilo kontaktovat, má na průběh nehody jiný názor. „Vím zcela určitě, že světla na přejezdu blikala bílou barvou, zvuková signalizace nevydávala žádné zvuky a dokonce ani vlak netroubil. Slyšel jsem jen tu ohlušující ránu,“ řekl nám Josef Zaspal. Zároveň se na nás obrátil s žádostí o pomoc při vyhledání případných svědků, které by mohli policii potvrdit jeho tvrzení. „Už jsem hovořil s jednou ženou, která v místě pravidelně venčí psa. Tvrdí, že si poruch signalizace všimla už několikrát,“ dodal aktér nehody.

Na Raport se již obrátil také Milan Šlahounek, správce nedaleké ubytovny. „Když slyším cinkání a ránu, jsem do pěti vteřin venku. V sobotu jsem slyšel ale jen ránu a nejdřív jsem si myslel, že v Rakoně posunujou. Nakonec mi to nedalo a šel jsem se podívat ven. Když jsem viděl, co se stalo, volal jsem okamžitě 158 a 155. I když ta srážka vypadala hrozivě, kluk s holkou v autě byli při vědomí. Mluvil jsem na ně, aby neupadli do bezvědomí, než přijede záchranka. Oba se podruhé narodili,“ popisuje správce. Podle něj slyšel srážku bez předchozího cinkání i jeden z hostů ubytovny a na místě srážky byl ještě chvíli před Milanem Šlahounkem. Markéta Polívková,

Sláva Vaic, Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.