Město žádá deset obyvatel Bezděkova, aby odblokovali městský majetek

Střelnice může zastavit Tesco

RAKOVNÍK. Spor o hřiště na Střelnici, kvůli němuž má město Rakovník exekučně obstavený veškerý majetek, se dále komplikuje. Kauza může mít negativní dopad i na výstavbu marketu Tesco.

Město Rakovník se, jak známo, dlouhodobě soudilo s obyvateli okolí hřiště na Střelnici. Ti se obrátili na soud poté, co město v rámci rekonstrukce hřiště instalovalo na Střelnici kovové dráhy pro skateboard. Obyvatelé si stěžovali na nepříjemný hluk, který přirovnávali k provozu zámečnické dílny. Soud stížnosti uznal a městu uložil zdržet se na hřišti hluku z provozu skateboardů. Město se sice proti rozsudku odvolalo k Nejvyššímu soudu, zároveň však vydalo vyhlášku, ve které de facto opsalo část rozsudku. Podle názoru obyvatel z okolí hřiště však docházelo k rušení i nadále, proto se znovu obrátili na soud a požádali o výkon rozhodnutí formou exekuce. K ní došlo v září 2006. Soud městu neuložil za neplnění rozsudku žádnou pokutu, ale rozhodl "o provedení exekuce pro vymožení nepeněžitého plnění". Město tak od září nesmí nakládat se svým majetkem. "Plomba" se týká hlavně prodeje nemovitého majetku. Když se vedení města zajímalo, jak omezení odstranit, zjistilo, že existují pouze dva způsoby. Buď počkat na rozhodnutí Nejvyššího soudu, nebo požádat navrhovatele, aby tzv. výkon rozhodnutí, který podali, zastavili. Jedná se o celkem deset osob. D. Grosse, Z. Macáka a manžele Truxovy, Urešovy, Vachtlovy a Kokšovy.

"Žádáme dotyčné občany, aby projevili dobrou vůli a podali návrh na zastavení výkonu rozhodnutí. Uvádíme pro to pět důvodů. Mimo jiné i fakt, že v důsledku nařízení město nemůže disponovat s nemovitým majetkem. Došlo třeba k situaci, že zastupitelstvo rozhodlo o prodeji pozemku na výstavbu rodinného domu. Kupující měl připravenu celou realizaci stavby a úvěr, ale na katastrálním úřadě nemohlo dojít k zavkladování pozemku," vysvětluje Nejdl. Město slibuje obyvatelům z okolí Střelnice, že na hřišti provede i technická opatření, která zabrání užívání překážek. "Už máme i kalkulaci na navaření zábran, které provede ÚMK," doplňuje starosta.

Týdeník Raport objevil i další zajímavou souvislost. Společnost Qinn Invest, která hodlá v Rakovníku stavět market Tesco, má prodlouženou lhůtu na koupi pozemku do 31. 3. 2007. Nyní to však vypadá, že pokud se město nedohodne s aktéry sporu kolem hřiště na Střelnici, nebude moci pozemek prodat kvůli zablokovanému majetku. Mezi navrhovateli navíc figuruje i podnikatel Milan Vachtl patřící k odpůrcům výstavby dalšího marketu. Na otázku Raportu, zda městu vyhoví a návrh na výkon rozhodnutí pozastaví, nám řekl, že není jediný, na kom rozhodnutí záleží. "Musíme se poradit s právním zástupcem i dalšími navrhovateli," uvedl. Na přímý dotaz, jestli si uvědomuje, že má v tuto chvíli v rukou vlastně i další osud výstavby marketu, dodal, že je samozřejmě od začátku proti marketu, a pokud dostane trumfy, jak výstavbu zastavit, udělá to.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.