Strážníky „půjčí“ do Lán

NOVÉ STRAŠECÍ. Městská policie Nové Strašecí pravděpodobně rozšíří svoji působnost také na obec Lány. Vyplývá to ze vzájemné dohody představitelů obou obcí. Veřejnoprávní smlouva, na jejímž základě budou novostrašečtí strážníci v Lánech působit, je "na spadnutí".

"Starosta Lánů Jan Loskot nám poslal dopis se žádostí, aby naše městská policie zajížděla i do Lán. Tohle ze zákona lze na základě veřejnoprávní smlouvy, kterou musí schválit zastupitelstva obou obcí. Naši strážníci několik dní a nocí situaci v Lánech monitorovali, aby zjistili, kde jsou nejzávažnější problémy a riziková místa," uvedl novostrašecký starosta Jakub Kleindienst a doplnil, že nabídli lánským sousedům ještě širší služby, než požadovali. "Protože se v naší obci množí případy, že někteří jedinci nerespektují zásady slušného chování a narůstá i majetková trestná činnost, chceme tenhle problém vyřešit co nejdříve, i když jsme si vědomi, že to bude obec něco stát," potvrdil novinářům lánský starosta Loskot.

Jeho novostrašecký kolega naznačil, že částka, na níž se představitelé obou obcí dohodli, by se měla pohybovat kolem 300 tisíc korun ročně.

"Tajemník našeho městského úřadu Jiří Tláskal zpracovává návrh veřejnoprávní smlouvy. Jakmile bude hotový, pošleme ho do Lán a vzájemně si doplníme konkrétní podmínky, např. kdy, jak a kolikrát budou strážníci do Lán zajíždět, a poté doplněný návrh necháme schválit v obou zastupitelstvech. Pokud se tak stane, počítáme s rozšířením MěP o jednoho strážníka," vysvětlil Jakub Kleindienst.

Podle jeho slov se pokusí Novostrašečtí jednat také s Rynholcem, protože leží na spojnici mezi městem a Lány. "Pokud budou mít Rynholečtí zájem, můžeme rozšířit služby naší městské policie i tam. Bylo by to výhodné i pro ČLUZ, kde se v poslední době ztrácí značné množství nafty (např. minulý týden 700 litrů). Naši strážníci mají program na to, jak zamezit krádežím nafty," dodal novostrašecký starosta s tím, že v květnu bude městská policie vybavena novým "terénním" automobilem.

Tomáš Bednařík

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.