Strážník 007 odchází

NOVÉ STRAŠECÍ (bed). Bývalý vrchní strážník a jeden ze zakladatelů Městské policie v Novém Strašecí Petr Valeš, který užíval služební číslo 007, odchází z řad MěP. "Pan Valeš podepsal dohodu o ukončení pracovního poměru k 29. únoru. Na uvolněné místo se hlásí dva nebo tři strážníci, takže budeme mít z čeho vybírat. Jsou to již zapracovaní lidé, kteří absolvovali školení, a tak by město neměli stát 50 tisíc korun, jako každý nový strážník," uvedl novostrašecký starosta Jakub Kleindienst.

"Na mém odchodu jsme se se starostou v podstatě dohodli. V mém věku už nebudu šlapat ulici. To je práce pro mladší kluky. Rád bych dělal exekutora finančního úřadu, a kdyby to nevyšlo, vrátím se ke svému původnímu řemeslu revizního technika," potvrdil svůj odchod z řad novostrašecké městské policie Petr Valeš.

Vedení radnice v těchto dnech zjišťuje, zdali Nové Strašecí bylo zařazeno do programu Partnerství, který zřizuje Ministerstvo vnitra ČR.

"Je to široký program zaměřený na obce a města, která mají velký nápad trestných činů. I kdyby se do něho Nové Strašecí nevešlo, pult centrální ochrany i kamerový systém tady stejně bude. Třeba za tři roky formou leasingu. Za tři ušetřené strážníky nám zbude zhruba 750 tisíc korun, a tím pádem máme za tři roky na pult centrální ochrany," vypočítává Jakub Kleindienst a dodává, že nového vybavení se dočkají také strážníci, neboť některé věci, které užívají, jsou staré deset až třináct let.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.