Strážníci také na kolech

NOVÉ STRAŠECÍ. Již několik měsíců se hovoří o rozšíření působnosti novostrašecké městské policie do Kamenných Žehrovic. „Jsem stále v kontaktu s tamní starostkou a podle jejích posledních informací by do konce března měla být smlouva oficiálně posvěcena,“ říká starosta Nového Strašecí Pavel Vaic. Pokud se tak stane, měli by novostrašečtí strážníci zajíždět od 1. července i do Kamenných Žehrovic.

Co tato změna bude pro město znamenat, objasňuje starosta: „Musíme přijmout strážníka a koupit auto, což nám přinese to, že devět dní v měsíci budeme moci sestavit ne jednu, ale dvě kompletní hlídky. Jejich akceschopnost tak bude daleko vyšší, což je pozitivum jak pro nás, tak pro okolí.“ Náklady na provoz městské policie nebudou podle starosty vyšší než dosud. Kamenné Žehrovice přijde dojíždění strážníků na čtyři sta tisíc ročně. „S autem to je jednodušší než s člověkem,“ dodává místostarosta Jaroslav Hlína. „Musí projít různými školeními a zkouškami, máme několik zájemců i vytipovaných lidí s praxí a dokonce se cvičeným služebním psem.“ S navýšeným počtem hlídek se otevírají i nové možnosti jejich využití ve Strašecí. „Uvažujeme o tom, že bychom zakoupili dvě jízdní kola. Strážníci by na nich mohli snadno zajíždět na kritická místa, kde se shromažďuje mládež a popíjí. Když tam jedou autem, jsou vidět z dálky, ale na kole s dýchákem by snadno mohli zjistit, čím se mládí napájí a následně předcházet jejich opíjení,“ uzavírá starosta.

Lenka Pelcová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.