Městská policie si stěžuje na špatnou spolupráci s ÚMK

Strážníci se cítí jako sluhové odtahovky

RAKOVNÍK. Rozhodnutí radních povolit Údržbě městských komunikací nákup odtahového vozidla za více jak 2 milióny korun se zatím nesetkává s valným pochopením veřejnosti. v současné době už jsou nespokojeni dokonce i strážníci městské policie. Přestože právě jim měla zakoupená technika usnadnit práci, praxe je podle jejich názoru zcela opačná.

"Již několikrát se nám stalo, že jsme potřebovali odtahovku, o níž jsme se domnívali, že byla pořízena hlavně kvůli nám. Ale bohužel, její využití je pro nás mnohdy zcela nedostupné. Např. oznámí-li někdo v denní hodinu špatně stojící vozidlo, které například blokuje výjezd občanovi z garáže, strážníci by rádi pomohli, ale odtahovka má pokaždé jinou práci. Buď provádějí jinou výdělečnou činnost, nebo nemají čas. v nočních hodinách se dozvíme, že ani auta stojící v křižovatce se nedaří odtahovat, a to třeba z důvodu, že strážníkům je telefonicky sděleno, že např. řidič bydlí v Oráčově a než přijede, bude to moc dlouho trvat. Nebo řidič je v hospodě a má pivo, tak bohužel. Celá situace se ale rázem změní, když jde o úklid komunikace. To pak musí strážníci po telefonickém oznámení pana Gašpárka nechat odtahovat vozidla občanů co nejdříve. Kdyby se tak snad nestalo, zavolá se panu starostovi, že odmítáme poslušnost," popisuje stávající praxi strážník Josef Pořádek. Přestože podobné zkušenosti mají i ostatní členové městské policie, Pořádek nám poskytl své prohlášení jen za svoji osobu. "Již se na to nemohu dále dívat. Odtahovka neslouží vůbec strážníkům městské policie ani našim spoluobčanům, ale naopak, strážníci se stávají sluhy odtahovky. Rakovník se prostě nepoučí od ostatních měst, a tak máme zase něco výjimečně blbého a naoko fungujícího," kritizuje Pořádek. Městská policie již dokonce iniciovala schůzku s vedením ÚMK, ale ani poté se spolupráce nezlepšila.

Jednatel ÚMK však jakoukoliv kritiku odmítá. "Vím pouze o jediném případě, kdy městská policie volala a naše auto se dostavilo se zhruba půlhodinovým zpožděním, což se jim zdálo pozdě. Jiný případ neznám. Samozřejmě se může stát, že jsme s vozidlem mimo Rakovník, ale o takových výjezdech dáváme městské policii pokaždé předem vědět. Celkově však mohu říci, že práce pro odtahovku v současné době moc není. Strojní metení skončilo, máme sice nějaké zakázky pro firmu Croy, ale to není každý den. Přesto jsme ještě ani jeden měsíc nebyli v mínusu. Ekonomka mi vede samostatně výkazy tržeb tohoto vozidla v souvislosti s náklady na jeho pořízení. Na jaře bude vozidlo uhrazeno," uzavírá Milan Gašpárek.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.