Strážníci mají nové auto

NOVÉ STRAŠECÍ. Od minulého týdne mají strážníci Městské policie v Novém Strašecí nový osobní automobil Škoda Octavia combi. "Jedná se o typ 1,8 Turbo s pohonem všech čtyř kol. Vozidlo, které stojí 582 tisíc korun, jsme koupili na leasing," uvedl starosta Jakub Kleindienst. "Na auto si městská policie spolu s městem ušetřily. Několik měsíců sloužili strážníci jenom v pěti lidech, a tak jsme uspořili na mzdových prostředích. Vzhledem k tomu, že budeme působnost novostrašecké městské policie rozšiřovat i do Lán, je její vybavení novým vozidlem nezbytností," pokračuje starosta a dodává, že ve smlouvě s obcí Lány je zakotvena částka 300 tisíc korun ročně ve prospěch MěP Nové Strašecí. "Za tyhle peníze musejí strážníci odvádět kvalitní služby. Dnes již víme, že bude nutné, aby sloužili ve dvou lidech." Podle Kleindienstových slov je pravděpodobné, že se řady strážníků rozšíří na deset mužů. To ale pouze v případě, že získají do své kompetence ostrahu dalších obcí v okolí Nového Strašecí.

Novostrašecká MěP byla v poslední době vybavena také uniformami, pouzdry ke zbraním a zlepšila se i počítačová technika. Nyní se vedení města snaží zajistit pro strážníky také odpovídající prostory, což si vyžádá zavedení kamerového systému. Staré vozidlo bude po opravě přiděleno místnímu Sboru dobrovolných hasičů. Zároveň bude sloužit jako záložní pro městskou policii.

Tomáš Bednařík

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.