Strážníci budou mít radar

NOVÉ STRAŠECÍ. Už od příštího měsíce budou moci strážníci městské policie v Novém Strašecí pokutovat řidiče za rychlou jízdu. A to nejen na území svého města, ale i v Lánech, Řevničově a Rynholci, kam také strašečtí strážníci na základě smlouvy dojíždějí.

Do konce dubna by totiž měla novostrašecká městská policie disponovat ručním laserovým radarem Pro Laser III na měření rychlosti automobilů v obci. Tuto bezmála šestisettisícovou investici bude město Nové Strašecí řešit formou leasingu. Pražské společnosti Lavet, s.r.o. bude měsíčně splácet 10 730 Kč. "Zmíněný přístroj nejen měří rychlost motorových vozidel ve vzdálenosti do 350 metrů, ale při překročení rychlostního limitu je automaticky pořízena digitální fotografie se všemi údaji potřebnými k dokumentaci přestupku," vysvětluje starosta města Jakub Kleindienst. Nízká váha, malé rozměry, bateriové napájení a značný dosah jej předurčují k rychlému a operativnímu použití. "Pro nás to znamená, že radar nebude blokovat služební vozidlo a zatímco jeden tým strážníků bude měřit rychlost, druhý může třeba vyjet k nějakému případu," doplnil starosta.

Radní se rozhodli k nákupu radaru po zralé úvaze, protože řidiči - hlavně na příjezdech do města a v Řevničově - několikanásobně překračují povolenou rychlost. "Myslím, že radar si na sebe brzy vydělá, neboť všechny vybrané pokuty přijdou do městské pokladny," dodal Jakub Kleindienst.

Tomáš Bednařík

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.