Strážníci budou mít pod palcem i Lány

NOVÉ STRAŠECÍ. Jak vyplynulo z jednání městského zastupitelstva, budou mít městští policisté o něco víc práce. Jejich působnost se v dohledné době rozšíří i na obec Lány.

První krok vedoucí ke zlepšení podmínek strážníků je jejich přestěhování do okresního domu (viz "Okresák" bude patřit městu). Sem bude následně umístěn velín nového kamerového systému. Výhodou je, že pod jednou střechou bude městská policie s policií státní. Jejich součinnost je v budoucnu nevyhnutelná i podle zástupce velitele obvodního oddělení PČR v Novém Strašecí Jiřího Jurgovského. "Situace je taková, že v budoucnu se bude snižovat počet policistů ve výkonných složkách. To znamená, že pro zajištění bezpečnosti ve městě a okolních obcích bude nutná spolupráce městské a státní policie, jak z hlediska akceschopnosti, tak zastupitelnosti, využití kamerového systému a jednotného dispečinku," upozornil přítomný zástupce.

Krok k přestěhování městské policie do okresáku je nutný i hlediska rozšíření jejich působnosti na územní obvod obce Lány. Tato služba bude stát Lány 300 tisíc korun ročně a smluvně by měla být ošetřena do konce roku 2006. Pokud se bude jevit jako oboustranně výhodná, bude smlouva zastupiteli obou obcí prodloužena. Podle starosty Jakuba Kleindiensta je rozšíření služby MP na Lány prestižní záležitostí a bude kvůli ní navýšen stav strážníků o jednoho muže. Podle toho, jak budou legislativně posilovány pravomoci MP, starosta dokonce počítá s postupnou působností MP i v dalších obcích.

Nová služba by podle vrchního strážníka Martina Nováka měla probíhat normálně. "Trochu ostřeji budeme muset ze začátku nastoupit při pořádání diskoték. Tam se dějou věci, o kterých se vám ve Strašecí ani nezdá. Během půl roku by se tato situace měla zklidnit," upozornil strážník. Podle něj by se podobný systém vyplatilo zavést i v Rynholci, který je na trase do Lán, popřípadě v Rudě.

Sláva Vaic

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.