Strážníci až do Tuchlovic

NOVÉ STRAŠECÍ (lep). Od začátku srpna bude Městská policie Nové Strašecí zajíždět i do Tuchlovic. Zatím působí ve třech lokalitách: V Lánech, Řevničově a v Rynholci. Toto rozšíření souvisí s plánovaným rozvojem městské policie. „Zpráva o činnosti za rok 2007 je pozitivní, nápor trestné činnosti se působením strážníků snižuje,“ sděluje starosta Nového Strašecí Pavel Vaic.

Centrem městské policie zůstává Nové Strašecí. Ve výhledu je však spolupráce i s dalšími obcemi. „Pokud se nám podaří domluvit podmínky tak, aby byly schůdné pro všechny strany, je naším cílem rozšířit její působnost i na obce Mšec, Třtice, Ruda a možná i Stochov a Kamenné Žehrovice,“ pokračuje starosta. Cílem je postihovat kriminalitu a postupně ji vytlačovat mimo tyto lokality. Ekonomika pro toto rozšíření je již zpracovaná, takže záleží pouze na konkrétních dohodách a jejich schválení.

Co znamená změna působnosti pro městské strážníky, jsme se zeptali jejich velitele Martina Nováka. „Na přechodnou dobu zvládneme i Tuchlovice ve stávajícím počtu, ale dlouhodobě to bude znamenat jednoho či dva strážníky navíc a pochopitelně i auto,“ říká. Takové rozšíření by podle něho mělo přijít nejlépe od nového roku.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.