Stížnosti na Billa

RAKOVNÍK (ps). Středeční koncert skupiny Divokej Bill, o němž píšeme podrobně na str. 10, se neobešel bez stížností obyvatel. Pořádající agentura se totiž nespokojila se zabudovaným podiem v areálu, ale postavila vlastní a obrátila ho proti městu.

"Celkem eviduje městská policie pět podnětů. Ve 22.27 telefonoval jako první člen zastupitelstva Václav Zoubek, který bydlí za koupalištěm. Hned po něm anonym, ve 22.36 se obrátila na linku 158 paní Zímová z domu s pečovatelskou službou ve Wintrově ulici, tři minuty po 23. hodině pan Procházka s paní Kleinerovou a ve 23.08 opět pan Zoubek," vyjmenovává starosta Zdeněk Nejdl. Z hlášení městské policie vyplývá, že se strážníci pokoušeli kontaktovat odpovědnou osobu přímo v areálu koupaliště, ale nepovedlo se. "Navíc prý nebyli schopni posoudit, zda dochází k porušování zákona a toto rozhodnutí ponechávají na radě města," tlumočil stanovisko strážníků starosta. Paradoxem je, že se koncert konal v době, kdy město nemá schválenou vyhlášku o veřejném pořádku a věc tak mohla být posuzována pouze z hlediska zákona, buď jako obtěžování hlukem nebo rušení nočního klidu. Za pronájem koupaliště utržila ÚMK od pořadatele koncertu 20 tisíc korun. "Předpokládám, že akce bude mít svoji dohru také na zastupitelstvu," tuší starosta.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.