Město mění strategii v oblasti výstavby rodinných domů

Stavebníci už nemusí prchat

RAKOVNÍK. Zájemci o individuální bytovou výstavbu už nemusí hromadně prchat z Rakovníka do okolních obcí jako doposud. Město mění zcela zásadně svoji dosavadní politiku v oblasti individuální bytové výstavby a nabídne ještě do konce roku 17 plně zasíťovaných parcel v lokalitě nad nemocnicí. O budoucích stavebnících se rozhodne obálkovou metodou.

Pozemky nad nemocničním heliportem objevilo město ve svém majetku v loňském roce. Následně nechalo vypracovat od pražské firmy Stopro zástavbovou studii. Vůbec poprvé v historii město hodlá nejprve pozemky inženýrsky připravit, včetně komunikací a veřejného osvětlení, a teprve pak prodávat. "Máme připraveno několik variant. Od klasických rodinných domků, kterých by se vešlo do lokality 17, až po možnosti, kde se částečně počítá s řadovkami," vysvětluje starosta Zdeněk Nejdl. Výhodou lokality jsou poměrně snadno dostupné sítě.

"Náklady na zasíťování nového sídliště odhadujeme na 10 miliónů korun, což je částka, která by se nám měla prodejem pozemků vrátit. Co utržíme navíc, vložíme do rozvoje dalšího území," doplňuje místostarosta Luděk Štíbr. "Tato investice podobně jako rekonstrukce cesty za Penny marketem by měly být impulsem k zahájení i další bytové výstavby v Rakovníku. Doufejme, že se konečně rozhýbají i realitní kanceláře a soukromí vlastníci. Nevím, na co všichni s prodejem pozemků stále čekají," ptá se Štíbr. Město hodlá udělat vše pro to, aby se prodej pozemků nad nemocnicí uskutečnil ještě letos a zájemci mohli začít na jaře příštího roku stavět. "Vyvolávací" cena zasíťovaných pozemků o velikosti 700 až 1000 metrů by měla začínat na částce 1000 až 1200 Kč za metr.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.