Starosta vítal nový rok na ochozu brány

RAKOVNÍK. Šampaňské, chlebíčky, křeslo a televize, nebo parta známých a bujaré veselí v lokále či v ulicích města. To jsou dvě varianty pro někoho očekávaných, pro druhého zavrhovaných oslav konce roku a vítání toho nového. Někdo zvolil kombinaci obou a paty z domova vytáhl až na novoroční ohňostroj.

Ten proběhl letos již potřetí v režii rakovnických ostrostřelců. I když na rakovnickém náměstí probíhal improvizovaný ohňostroj již před půlnocí, ostrostřelci zahajovali až deset minut po dvanácté. "Počkáme, až se vyřádí na náměstí, a pak to spustíme," komentoval jeden z nich. Je půlnoc, bouchají zátky, hloučky lidí dosud poklidně stojící ve Vysoké ulici pod branou se objímají, potřásají si rukama a přejí si hodně štěstí a zdraví. Po odkrojení prvních deseti minut z nového roku odpaluje střelecký mistr Milan Sklenář první dávku pyrotechnické show. Zraky rakovnických se upínají k rozzářené Vysoké bráně. Po skončení ohňostroje přijímám nabídku na novoroční vyhlídku na Rakovník z Vysoké brány.

Nahoře musíme dávat pozor, protože je zde ještě spousta drátů i pyrotechniky. Otvírá se nám působivý pohled na osvětlené novoroční město. Mezi těmi, kdo se přišel podívat z výšky na město, je i starosta Zdeněk Nejdl. Ten slavil Silvestra ve společnosti manželky a svých známých a před půlnocí se vydal k bráně na ohňostroj. "Jako správný starosta jsem se přišel podívat, jak občané slaví příchod nového roku. Je to čas předsevzetí a mým starostovským je, aby lidé žili v Rakovníku spokojeně a vážili si toho, že žijí právě v něm," řekl nám Zdeněk Nejdl na ochozu brány. "Vám novinářům přeji, abyste na vedení města byli přísní, ale spravedliví," dodal při vzájemném stisku rukou.

Sláva Vaic

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.