Starosta si „odtahovku“ pochvaluje

RAKOVNÍK (ps). Zatímco část veřejnosti se domnívá, že pořízení odtahového vozidla v ceně 2,1 miliónu korun pro Údržbu městských komunikací, s.r.o., nebylo příliš racionální investicí (viz dnešní anketa), vedení města si myslí pravý opak. Starosta Zdeněk Nejdl si vede přesnou statistiku odtahů vozů a domnívá se, že odtahová služba zakoupená se souhlasem rady pro městskou firmu je přínosem.

Od 14. dubna do 11. května bylo provedeno nebo započato 72 odtahů. ÚMK za ně vybrala celkem 71 500 Kč. Městská policie uložila v blokovém řízení pokuty ve výši 15 800 Kč. Do dnešního dne nebyla dvě z odtažených vozidel vyzvednuta, přestože od odtažení uplynulo v jednom případě deset a ve druhém dvacet dnů. Majitelům vozidel tak bude vyúčtováno kromě "odtažného" i parkovné ve výši 200 Kč za den. "Jedná se spíše o vraky, takže je otázkou, jestli se o ně vůbec někdo přihlásí. Pokud ne, budeme se snažit najít majitele dle evidenčních čísel motorů a karosérií. Každopádně je zatím necháváme na nádvoří radnice, teprve po půl roce mohou být odtažena do sídla ÚMK na Hanou," vysvětluje starosta. "Myslím, že náš záměr s odtahovkou se daří plnit. Díky odtahové službě se konečně mohou uklízet městské komunikace, lidé si zvykají na to, že musí sledovat dopravní značení a informace o čištění ulic. Občas zaznamenáváme i podněty přímo od občanů, kteří volají na ÚMK nebo městskou policii, aby bylo provedeno odtažení vozidla, které brání provozu. Čištění ulic bez aut navíc získává úplně jinou kvalitu, takže zvažujeme, že budeme moci snížit četnost metení a tím město ušetří," míní Nejdl.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.