Starosta jednal v Plzni

RAKOVNÍK. Ještě před nástupem na dovolenou navštívil starosta Zdeněk Nejdl sídlo vedení firmy Lasselsberger v Plzni. Setkal se s předsedou představenstva Ing. Blažíčkem, s nímž projednal dva stěžejní body. Prodej areálu Tatran Rako Rakovník a pozemků na sídlišti Šamotka.

"Sdělil jsem, že prodej definitivně projednáme za zasedání 19. září. Druhá strana mi dala přislib, že do té doby nebude podnikat ve věci prodeje žádné další kroky. Nicméně zdůraznila, že nabídnutou cenu a splátkový kalendář považuje za konečné. Co se týče pozemků mezi bytovými domy v Šamotce, informoval jsem o žádosti na změnu územního plánu, kterou iniciovali obyvatelé sídliště, i o variantách, které půjdou do zastupitelstva. Ing. Blažíček řekl, že si je vědom, že změna územního plánu nebo jeho regulace je plně v kompetenci města. Nicméně i zde je požadovaná cena definitivní, ať už bude územní plán změněn nebo ne. Informovali mě také o tom, že k případnému zastavení stávajících zahrádek rodinnými domky již existuje i zastiňovací studie. Podle ní by nové rodinné domky stávajícím bytům stínit neměly," popisuje obsah schůzky starosta Zdeněk Nejdl.

Kromě dvou ožehavých témat se hovořilo i o dalším působení firmy v regionu. Situace v rakovnických závodech je podle vedení stabilizovaná a neočekávají se žádné dramatické změny, které by se nějak dotkly zaměstnanosti v regionu.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.