Srážku s autobusem nepřežil

RAKOVNICKO. Dvě vážné dopravní nehody v minulém týdnu potvrdily, že k nejnebezpečnějším řidičům patří mladí lidé bez zkušeností. Jízda osmnáctiletého mladíka, který nevlastnil řidičák, skončila u Skřivaně smrtí, jízda o dva roky staršího řidiče u Mšeci si vyžádala čtyři těžká a jedno lehké zranění.

K pondělní nehodě u Skřivaně byl povolán i vrtulník, zpátky však letěl bez zraněného. Mladému řidiči už nebylo možné pomoci. Společně s přáteli se přijel odpoledne vykoupat do Skřivaně k rybníku. Škodu Felicia řídila jednadvacetiletá žena, která si automobil půjčila od otce. Zaparkovala u sokolovny a k rybníku došli pěšky. Kolem páté hodiny ji mladík požádal o klíčky s tím, že si skočí do auta pro cigarety. „Když se do čtvrt hodiny nevrátil, šli se za ním podívat. Auto ale nenašli. Mladík s ním odjel směrem na Pavlíkov, přestože to neměl od majitelky dovoleno a ani nevlastnil řidičský průkaz,“ přibližuje rakovnický policejní mluvčí René Černý. Daleko však nedojel.

V rychlosti se při projíždění mírné pravotočivé zatáčky asi kilometr za obcí nedokázal udržet ve svém jízdním pruhu, vjel do protisměru a čelně narazil do projíždějícího linkového autobusu. Auto pod ním zůstalo zaklíněno až po přední sloupky. „Řidič autobusu intenzivně brzdil, střetu ale zabránit nemohl. V autobusu nebyl nikdo zraněný. Mladého řidiče museli z vozu vystříhat hasiči,“ přibližuje Ladislav Heller z dopravního inspektorátu.

Mladík utrpěl mnohočetná vážná poranění hlavy, hrudníku a končetin. „Byl v bezvědomí a nedýchal. Přítomná zdravotní sestra na místě prováděla až do příjezdu sanitního vozu resuscitaci. Záchranářům se po půl hodině podařilo obnovit srdeční akci. Při překladu do vrtulníku letecké záchranné služby se ale jeho srdce opět zastavilo. Oživit se ho už nepodařilo,“ přibližuje mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková.

Vážné následky měla i úterní nehoda ve Mšeci, při níž vyvázl pouze jediný člověk bez zranění. Dvacetiletý mladík z Rakovnicka jel večer ve Fordu Escort směrem od Nového Strašecí. Při projíždění pravotočivé zatáčky dostal smyk a vyjel do protisměru, kde jel Renault Mégane. Za jeho volantem seděla dvacetiletá žena z Kladenska. Automobily do sebe čelně narazily. Řidička utrpěla těžké zranění dolní končetiny. „Vážné bylo i zranění řidiče. Z místa byl transportován vrtulníkem do Ústřední vojenské nemocnice v Praze,“ říká Ladislav Heller. Řidička jela v Renaultu sama, Ford byl však plný mladých lidí. Dva spolucestující viníka nehody – 19letý mladík a 17letá dívka, utrpěli těžká zranění. Dvacetiletá dívka byla zraněna lehce. „Všichni byli převezeni do nemocnice ve Slaném,“ uzavírá Ladislav Heller.

Markéta Polívková

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.