Soud skončil po pěti minutách

RAKOVNÍK. Kauza kolem vlastnictví budovy bývalé skryjské školy už se sice po dvou předchozích odročeních dostala k soudu, avšak ani tentokráte se nic neprojednalo. Zhruba po pěti minutách jednání v pondělí 29. září skončilo.

„Sešlo se vás tu hodně, ale je mi líto, za chvíli vás odtud zase vypustím,“ naznačila rychlý průběh soudkyně Zdeňka Braunová. Ve sporu, v němž se soudí Hlavní město Praha s obcí Skryje o vlastnictví bývalé školy, se totiž objevil další subjekt. V polovině letošního srpna totiž na katastru nemovitostí přibyl již třetí vlastník, a to Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Přestože katastrální úřad odeslal vyjádření všem dotčeným stranám už 14. srpna, teprve den před konáním soudu o tom žalobce, tedy Hlavní město Praha, informoval Okresní soud v Rakovníku a navrhl vstup dalšího žalovaného do sporu. V tuto chvíli je tedy na budovu již triplicitní vlastnictví. Obec pochopitelně jednání právníků hlavního města rozezlilo. „S dalším odkladem se zvyšují soudní výdaje a také se prodlužuje doba, po kterou není možné budovu využívat,“ říká starostka Jarmila Pajerová. Sporu se budeme i nadále věnovat.

Markéta Hartlová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.