Soud s Peostou pokračuje

RAKOVNÍK (ps). Okresní soud se v úterý 4. ledna opět zabýval kauzou Jaroslavy Šindlerové, která žaluje město Rakovník kvůli neuhrazeným platbám za poskytované služby za poslední část smluvního období. Žalobkyně již jednu ze dvou žalob stáhla. Těsně před vyhlášením rozsudku vzala zpět žalobu kvůli neoprávněně vypovězené smlouvě.

Ke zbývajícímu případu byla v úterý povolána svědkyně Friebertová - Skalková, kterou jako svědka navrhlo město Rakovník. Vedoucí sociálního odboru se snažila soudce odkázat na své výpovědi k předešlé kauze. To však akceptovala pouze právní zástupkyně města. Právník žalující strany se snažil svědka přimět k formulacím, které by přenesly část odpovědnosti za neoprávněně fakturované částky také na stranu města. Friebertová - Skalková totiž uvedla, že po nástupu do funkce kontrolovala mimo jiné i bydliště osob, na které byly firmou Peosta požadovány příspěvky. "Kontrolovala jsem to, protože to byla moje povinnost," uvedla svědkyně. Na otázku, proč podobná kontrola neprobíhala ze strany úřadu před jejím nástupem do funkce, však odpovědět nedokázala. Projednávání případu bude pokračovat opět 8. února.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.