Sokolové zmařili dohodu

RAKOVNÍK. Veškeré pokusy dohodnout se mimosoudně na využívání sokolovny mezi městem, TJ Sokol a Lokomotivou přišly opět vniveč, i když se již zdály být na dobré cestě.

"Už jsme jednali o konečné podobě provozovatelské smlouvy. Na všem jsme se předem domluvili, poslední schůzka měla být čistě formální, proto jsme ani nezvali starostu. Když jsme ale viděli, kam to směřuje, raději jsme ho přivolali, aby tomu vůbec uvěřil," popisuje apokalypsu místostarosta Luděk Štíbr.

Starosta TJ Sokol Ladislav Štross přišel na jednání s tím, že jejich právní zástupce s novými podmínkami zásadně nesouhlasí a doporučuje, aby Sokol vyčkal na definitivní rozhodnutí soudu. Ten trvá v podstatě již 13 let a nyní řeší odvolání města, které nesouhlasí s rozsudkem o vydání klíčů od sokolovny Sokolům.

"Když jsme upozornili, že odstoupení od připravované dohody může mít vliv na další využívání sokolovny pro členskou základnu TJ Sokol, předseda odvětil, že to není důležité," popisuje průběh silně emotivního jednání místostarosta Luděk Štíbr. TJ Sokol má nyní v tělocvičně Sokolovny pět hodin týdně, podle nové smlouvy mohl mít až dvanáct. Město navíc hodlalo přispívat na provoz zařízení částkou 330 tisíc korun ročně za plyn a stočné. Nic z toho nyní neplatí. "Jeden a půl roku nám trvalo, než jsme se dopracovali k tomuto návrhu. Zabýval se tím odbor správy majetku města, naše právnička a tajemnice a stejně to bylo všechno k ničemu," zlobí se Štíbr. Připomíná, že v minulém volebním období se stejný problém pokoušel řešit místostarosta Ivo Michalička a dospěl k názoru, že věc je neřešitelná. "Já byl optimistou, ale nyní už jsem také skeptický," uzavírá místostarosta.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.