Sníh prověřil silničáře

RAKOVNICKO. Sněhovou nadílku z minulého pondělí a středy hodnotí silničáři jako kalamitní. Hlavní tíha úklidu okresních komunikací ležela na Správě a údržbě silnic Kladno. Na to, jak si s ním poradili v rakovnickém regionu, jsme se zeptali provozního náměstka Františka Frolíka.

"Sněhový příděl přišel dvakrát krátce po sobě, což situaci poněkud zkomplikovalo. Po oba dva kritické dny byla v terénu nasazena veškerá naše technika plus technika, kterou máme pronajatou od soukromých subjektů," uvedl František Frolík a dodal, že pro Rakovnicko to bylo 12 autosypačů a 30 traktorů s radličkami.

František Frolík říká, že nejhorší situace byla ve středu ráno na silnici z Rakovníka do Nového Strašecí, kde chemický posyp vytvořil několika centimetrovou břečku, která dělala velké problémy zejména kamiónům. Sami jsme byli svědky, že někteří řidiči vůbec nevzali situaci na vědomí a projížděli po této komunikaci (ale třeba také po "karlovarce") stokilometrovou rychlostí. Podle slov provozního náměstka SÚS Kladno od 1. ledna vysypali cestáři na silnice našeho okresu 600 tun soli a 300 tun inertního materiálu. Reorganizace správy se prý nijak na kvalitě údržby neprojevila, naopak. Docházelo k lepšímu prolínání jednotlivých okruhů, sypače nabíraly materiál tam, kam to měly nejblíže.

Tomáš Bednařík

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.