Soud rozhodl, že Milan Lev musí vrátit Ireně Majerové přes milión korun

"Sňatkový podvodník" vyvázl s podmínkou

RAKOVNÍK, PRAHA. Sňatkový podvodník, nebo oběť? Ptali jsme se před rokem na stránkách Raportu v souvislosti s kauzou Milana Lva z Rakovníka. Právě na něm vloni vysoudila Irena Majerová z Prahy přes milión korun, když v občansko právním sporu dokázala, že od ní tuto částku v letech 2000 až 2002 podvodně vylákal. Případu se poté chopila policie a státní zástupce obžaloval Milana Lva z trestného činu podvodu. Minulý čtvrtek vynesl soud pro Prahu 10 v případě rozsudek. Potrestal Milana Lva za trestný čin podvodu odnětím svobody na dobu tří let s podmínečným odkladem na pět let se stanoveným dohledem. Raport byl přímo v soudní síni.

Odročené líčení pokračovalo výslechem svědků. Jako první vystoupila bývalá družka Milana Lva paní H. I s ní se obžalovaný seznámil podobně jako s Majerovou na inzerát. Žili společně do přelomu roku 2002 až 3 v jejím bytě v Rakovníku. Tedy i v době, kdy už se obžalovaný znal i s Majerovou. Svědkyně připustila, že měla ke konci společného soužití pocit finančního zneužívání, obžalovaný dodnes dluží její rodině částku 15 tisíc korun. Majerovou však údajně nikdy neviděla, ani si nepamatuje, že by Levovi telefonovala. Majerová u soudu tvrdila opak.

Dalším svědkem byl Radek Doležal z Prahy. Bývalý kolega ze zaměstnání Ireny Majerové půjčil v dubnu 2000 Levovi bez potvrzení 30 tisíc korun, když ho o to jeho někdejší kolegyně požádala. O dva měsíce později Lev žádal o dalších 70 tisíc korun, které Doležal opět půjčil a na obě částky sepsali smlouvu. Dalších sto tisíc půjčil již přímo Majerové, která je opět potřebovala pro Lva. Z dlužné částky do dnešního dne neviděl ani korunu, přestože od zapůjčení uplynulo sedm let. "Paní Majerová se mi omlouvala, že peníze nemůže vrátit, protože je nemá. Během soužití s panem Lvem přišla o veškeré zařízení i o byt, nyní žije na faře ve velmi skromných podmínkách," uvedl svědek.

Po závěrečných řečech státního zástupce a advokátky obžalovaného soud vynesl rozsudek. Milan Lev se podle soudu provinil tím, že vylákal z nejrůznějších nepravdivých důvodů, mimo jiné i na pohřeb svého dosud žijícího otce, od Ireny Majerové částku v celkové výši 1 milión 187 tisíc korun. Poškozenou uvedl v omyl a způsobil jí značnou škodu.

Vina Milana Lva byla dle soudu plně prokázána. Soud připustil, že Majerová byla velmi důvěřivá, když na zapůjčené peníze nepožadovala doklady, přesto jí soud uvěřil a většinu půjček se podařilo svědecky doložit. Peníze půjčovala nejprve sama, pak od rodiny a od známých. Soud také rozhodl, že Milan Lev musí dlužnou částku uhradit. V odkladné lhůtě je povinen dluh dle svých sil splácet. Pokud tak činit nebude, může to být důvod k přeměnění rozsudku na nepodmíněný trest.

"Panu Levovi jsem nepřála, aby šel do vězení. Chtěla bych jen, aby vrátil, co dluží. Rozsudku zatím moc nerozumím. Už nyní má pan Lev exekučně obstavený důchod. Tvrdí, že nemá žádný majetek ani peníze. Ale peněz, které od nás vylákal, bylo daleko více a někde musí přece být. Moje rodina je opravdu ve veliké nouzi, jestli rozsudek znamená, že nám má posílat dvě stovky měsíčně, tak je to celé k ničemu," uzavírá poškozená.

"Celé je to velmi složité a podivné a dodnes nechápu, že soud mohl takto rozhodnout. Nepředložila vůbec žádné písemné důkazy. Svědky, které přivedla, jsem v životě neviděl," řekl nám před rokem ke kauze Milan Lev. Soud se tentokrát konal v jeho nepřítomnosti. Pokaždé se omluvil kvůli zdravotnímu stavu. Přítomna byla pouze jeho advokátka. Ani ona ani státní zástupce se na místě proti rozsudku neodvolali.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.