Smuteční síň znovu do nájmu

RAKOVNÍK (ps). Městská rada vyhověla firmě Asamein, která projevila zájem o pronájem rakovnické smuteční obřadní síně. Na základě její žádosti vypověděla nájemní smlouvu se stávajícím nájemcem, kterým je rakovnická firma Memoria, a vypsala výběrové řízení na pronájem celého areálu. „Za pronájem požadujeme minimálně 360 tisíc korun ročně. Nabídka musí obsahovat i ceník služeb pro občany včetně ceny, za jakou bude nájemce pronajímat areál i dalším zájemcům. „Tím chceme do budoucna umožnit zachování tržního prostředí v oblasti pohřebnictví. Vítěz musí umožnit konání pohřbů i konkurenčním firmám,“ vysvětluje starosta Zdeněk Nejdl. Zadávací řízení je otevřeno do 30. srpna. K podpisu nové nájemní smlouvy by mělo dojít k 1. lednu 2010.

Podobným způsobem město hodlá vypsat výběrové řízení i na pronájem a správu městského hřbitova a urnového háje, které projedná zřejmě už příští městská rada. „Stávající správce, kterým je naše firma Údržba městských komunikací, na této činnosti nijak nelpí. Stav hřbitova bude každopádně vyžadovat investice, projekt máme, něco už se udělalo, a umím si představit, že i v této oblasti by mohlo dojít ke změně,“ uzavírá starosta.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.