O život dvacetileté dívky záchranáři bojovali téměř hodinu

Smrtelná nehoda na náměstí

RAKOVNÍK. První smrtelná nehoda roku 2007 se stala na jednom z nejméně obvyklých míst v Rakovníku. Přímo na Husově náměstí narazilo ve vysoké rychlosti do lampy veřejného osvětlení auto se čtyřmi mladými lidmi. O život dvacetileté dívky bojovali lékaři téměř hodinu, bohužel marně. Řidič utrpěl těžké zranění. Zda byl pod vlivem alkoholu, případně jiných návykových látek, se policisté dozví z výsledku krevních testů během tohoto týdne.

"Za celou dobu, co jsem u dopravky, si nepamatuju, že by se v centru Rakovníka, natož přímo na náměstí, stala tak tragická nehoda. Ani by nikdo z nás nepředpokládal, že se kdy stane," říká Ladislav Heller z rakovnického dopravního inspektorátu. Stejně na zprávu o smrtelné nehodě na Husově náměstí reagovala většina veřejnosti.

Tragická autohavárie se stala před obchodním domem U Číhů ve čtvrtek ve čtvrt na pět ráno. Přestože byl pracovní den, vracela se čtveřice mladých lidí z prohýřené noci v jedné z místních heren. Z tohoto důvodu policisté předpokládají, že za nehodou nestojí jen vysoká rychlost, ale zřejmě i alkohol. Za volantem automobilu Kia Rio seděl dvaadvacetiletý muž z Rakovnicka, vedle něj na předním sedadle dvacetiletá Monika S. z Rakovníka a za nimi další dva spolujezdci ve věku pětadvacet a sedmadvacet let.

V Paleckého ulici řidič automobil i přesto, že je na náměstí rychlost omezena na 30 km/h a navíc se tu nachází okresní ředitelství policie, šlápl na plyn a vyrazil ve vysoké rychlosti do centra. Osudným se osádce vozidla staly retardéry, které jsou na silnici umístěny kvůli zpomalení vozidel při vjezdu na náměstí. První u závory automobil nadnesl a po přejetí druhého se automobil vymrštil do vzduchu a čelně vrazil do lampy veřejného osvětlení před obchodním domem. "V tak vysoké rychlosti je retardér jak skokanský můstek, který vozidlo vyhodí do vzduchu," vysvětluje Ladislav Heller.

Tento průběh nehody popsal i svědek, který v tu chvíli procházel po chodníku v Palackého ulici. Jeho naštěstí auto neohrozilo. "Osádka vozidla zřejmě neměla zapnuté bezpečnostní pásy," přibližuje tiskový mluvčí rakovnické policie René Černý. I z toho důvodu byly následky nárazu do sloupu tragické. Dvaadvacetiletý řidič byl po příjezdu záchranářů v bezvědomí a s těžkým zraněním byl převezen do rakovnické nemocnice.

"Dvacetiletou spolujezdkyni záchranáři celých padesát minut resuscitovali. Udělali všechno pro její záchranu, dívka však nakonec vážnému zranění hlavy na místě podlehla," uvedla mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková. Sedmadvacetiletý muž utrpěl otřes mozku, pětadvacetiletý spolucestující vyvázl s poraněním dolní končetiny. Jejich zranění byla vyhodnocena jako lehká.

"U řidiče byl nařízen odběr krve a ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví s následkem smrti z nedbalosti," doplňuje René Černý. Zda dvaadvacetiletý muž řídil pod vlivem alkoholu nebo jiných omamných látek, se policisté dozvědí během tohoto týdne. Škoda při nehodě byla vyčíslena na 150 tisíc korun.

Markéta Polívková

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.