Smrt číhala ve Slabcích

SLABCE. Rok 2006 si držel v otázce smrtelných dopravních nehod čistý štít jen necelých čtyřicet dní. První letošní nehoda, která má na svědomí smrt člověka, se navíc stala na takovém úseku, kde by podobnou dopravní tragédii nikdo nečekal. Na silnici 2. třídy ve Slabcích se stala osudným jednašedesátiletému řidiči srážka s kamiónem. k té přispěla zasněžená silnice.

Ve středu okolo 12.45 hodin projížděl Slabcemi nákladní vůz Iveco, za jehož volantem seděl pětatřicetiletý řidič z Rakovnicka. Ve směru od Pavlíkova na Kostelík dostal náklaďák ve stoupání na mokrém a rozbředlém sněhu smyk, v jehož důsledku dobruslil do protisměru. Přestože na této silnici není nijak hustý provoz, jel ke vší smůle právě v tuto chvíli v opačném směru jednašedesátiletý muž z Rokycanska v Seatu Toledo. Na kamión v jeho jízdním pruhu již nedokázal zareagovat a vozidla se čelně střetla. Řidič Seatu utrpěl vážná zranění, kterým na místě podlehl.

"Řidič nákladního vozidla byl ještě téhož dne obviněn z trestného činu ublížení na zdraví s následkem smrti. u zemřelého byla nařízena soudní pitva," přibližuje rakovnický policejní mluvčí René Černý. Škoda na obou vozidlech byla vyčíslena na 100 tisíc korun.

Markéta Polívková

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.