Slovenka zemřela na chmelnici

TŘTICE. Brigáda, která měla zlepšit finanční situaci čtyřiašedesátileté Slovenky, skončila tragédií. Dvě brigádnice se na chmelnici zřítily s plošinou na zem. Mladší z nich pád ze šesti metrů nepřežila.

Plošina, kterou používají všechny zemědělské společnosti pěstující chmel, se ve středu stala vražedným nástrojem. Na chmelnici na katastru Třtice se zřítila i s dvěma brigádnicemi, které na ni v tu chvíli odstraňovaly drátky z konstrukce chmelnice. Neštěstí se stalo okolo desáté hodiny dopoledne.

"Dvě brigádnice ze Slovenska ve věku šedesát čtyři a šedesát pět let pracovaly na zdvihací plošině upevněné na traktoru. Když byla plošina ve výšce šesti metrů, praskly nad svárem u hlavních ramen na obou stranách vyvažovací ramena. V důsledku toho se plošina i s brigádnicemi zřítila dolů," vysvětluje příčinu neštěstí rakovnický policejní mluvčí René Černý.

Pětašedesátiletá Slovenka jako zázrakem vyvázla bez zranění. Její o rok mladší kolegyně bohužel spadla mnohem nešťastněji a utrpěla mnohočetná poranění. Vážným zraněním podlehla přímo na chmelnici. "Cizí zavinění prozatím nebylo zjištěno. Traktor i s plošinou byl zajištěn a prohlédne ho soudní znalec. Událost se musí důkladně prošetřit, teprve poté budeme moci s jistotou konstatovat, že nebyl spáchán trestný čin ublížení na zdraví s následkem smrti z nedbalosti," doplňuje René Černý.

Markéta Polívková

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.