Slibuje lepší informovanost

NOVÉ STRAŠECÍ. Již třetím starostou v tomto volebním období se po odstoupivších Jakubu Kleidienstovi a Miroslavu Ročkovi stal čtyřiapadesátiletý podnikatel Pavel Vaic. Po absolvování VŠ ekonomické pracoval v ČLUZ jako vedoucí účtárny a později jako vedoucí zásobování. Je ženatý, má dvě děti a k jeho zálibám patří lyžování a myslivost.

Dlouho jste váhal, zda přijmout kandidaturu či nikoliv. Co pro vás bylo nakonec rozhodující?

Byl jsem na kandidátské listině, a protože jsem byl svými kolegy osloven, myslím si, že bych neměl z boje utíkat. Rozhodování pro mě nebylo jednoduché, protože jsem si musel zajistit své dosavadní aktivity. Zvítězila zodpovědnost vůči svým kolegům a díky tomu jsem návrh nakonec přijal.

Takže se neobáváte toho, že se vám bude křížit starostování a podnikání?

Předpokládám, že ne, protože mám kolem sebe velice kvalitní lidi, kteří jsou u mě léta a věřím tomu, že nebude žádný problém.

Chcete zavést nějaké změny v úřadě? Vrátíte se například k pravidelnému pořádání tiskovek?

Určitě. Budu tisku vycházet vstříc, protože si myslím, že je slušnost úřadu, aby informoval novináře o tom, co se děje ve městě. Ale naopak doufám, že informace budou věrohodné a nikoliv vytržené ze souvislostí.

Jaký je první úkol, který jste si dal?

Seznámit se s novými kolegy a musím se nějakým způsobem stabilizovat. A pak teprve můžeme přinášet nové informace. Teď nebudu říkat žádná velikášská slova, to v žádném případě.

Text a foto Lenka Pelcová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.