Škoda peněz a energie

RAKOVNÍK. Rakovnická ČSSD uspořádala v předminulém týdnu další ze svých pravidelných tiskovek. V jejím průběhu se vyjádřila mimo jiné i ke kauze parkoviště Na Váze a k odvolání jednatele ÚMK.

Marcel Chládek v úvodu zmínil nedávno dokončenou studii o potřebnosti obchvatu a doporučil, aby její závěr město zveřejnilo v měsíčníku Radnice. „Kromě toho navrhujeme i pravidelnou rubriku o obchvatu, kde by se občané každý měsíc dočetli, jak se pokročilo,“ uvedl Chládek. Místní organizace ČSSD chce v tomto roce zaměřit svoji pozornost hlavně na opravy chodníků. „Jsou v katastrofálním stavu a hlavně pro starší a špatně pohyblivé občany to představuje velký problém. Jako nejvíce kritický vnímáme stav chodníku na nábřeží T. G. M.,“ varuje Chládek. Řeč přišla i na „válku“ s Lubomírem Lippertem. „Kdyby vedení města i úřadu věnovalo veškerou energii, kterou ztrácí sporem o 18?cm pozemku, na opravy chodníků, bylo by to ve městě vidět. Pokud věc dojde až k soudnímu sporu, troufám si odhadnout, že pan Lippert stejně zase vyhraje. A město, podobně jako v případě kauzy na Střelnici, jen přijde o další peníze,“ obává se Chládek. Zároveň vybízí rakovnické podnikatele, kteří sídlí přímo Na Váze nebo v Trojanově ulici a případné zavření parkoviště je postihne, aby proti postupu města protestovali hlasitěji než dosud.

Ve věci ÚMK se Marcel Chládek domnívá, že postup rady jako valné hromady vychází z nedostatečných zkušeností v oblasti řízení. „Odvolání jednatele měl předcházet audit a rozvaha. V ní mělo zaznít, zda je výhodnější zadávat služby, které městská firma zajišťuje, vlastní firmě, nebo je nakupovat. Ostatně, pokud je firma dva roky ve ztrátě, mělo se to v orgánech města řešit už dávno,“ míní Chládek.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.