Šípek si odsedí devět let

PRAHA (kan/bed). V úterý 21. července proběhlo u Krajského soudu v Praze další řízení zabývající se podvody bývalého starosty Karlovy Vsi a podnikatele Luboše Šípka. Podle verdiktu soudkyně Oldřišky Rysové si Šípek odsedí místo původních šesti a půl roku devět let. A to opět za podvod a zneužití pravomoci veřejného činitele.

Jako starosta a podnikatel měl Luboš Šípek získat podvodem 5 miliónů korun za faktury na práci, kterou nikdo neudělal. Obec Karlova Ves přišla kvůli bývalému starostovi málem o všechen majetek.

Podvod, za nějž byl v úterý Šípek v Praze odsouzen, je spojen hlavně s jeho funkcí jednatele společnosti Šípek – silniční stavitelství. Ta zneužila možnosti financování chodu firmy prostřednictvím tzv. factoringu. Jednatel fakturoval práce obci, v jejíž čele stál, které nebyly nikdy provedeny a jež si obec ani nemohla vzhledem ke skromnému rozpočtu dovolit. Za všechny případy uveďme alespoň revitalizaci Lučního potoka, který však dodnes teče původním korytem. Luboš Šípek zneužil i zakázku, která nebyla smyšlená. Týkala se prací objednaných obcí Roztoky. Na ni byla vystavena faktura bez DPH, jež měla být stornována a nahrazena fakturou s cenou včetně DPH. Šípek však neváhal a od factoringové společnosti si nechal proplatit obě faktury.

Podle obžaloby si tak neoprávněně nárokoval přes osm miliónů korun, z nichž mu factoringová společnost vyplatila pět miliónů. I když se Šípek u soudu bránil tím, že ne všechny fakturované práce byly podvodné, znalecké posudky podvod jasně prokázaly.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.