Šestadvacet miliónů do KC

RAKOVNÍK. Jak jsme již předeslali, dokonce i zastupitelé za KSČM na jednání zastupitelstva podpořili rozpočet města Rakovníka na rok 2006 a mezi četnými investičními akcemi požehnali i původně odmítané přístavbě kulturního centra. z předpokládané opozice byl nakonec proti výstavbě jen zástupce ČSSD Jiří Ludačka. Kulturní centrum tak od března do srpna projde zásadní přestavbou za 26 miliónů korun.

"Přes značné objemové zatížení rozpočtu se podařilo posílit i oblast sociálních potřeb podle našich představ, proto se naše sdružení rozhodlo rozpočet podpořit," řekl za KSČM Miloslav Kubínek. Proti přístavbě KC se tak postavil pouze Jiří Ludačka (ČSSD). "Město by mělo vytvořit rezervní fond na tvorbu komunikací, což považuji za prioritu. Navrhuji vložit do tohoto fondu 20 miliónů korun. Pokud tak učiní zastupitelstvo každý rok, za několik let se může začít s obchvatem. Jinak nezačneme nikdy. Pokud by město žádalo o dotaci na obchvat, žádá se lépe, pokud jsou k dispozici vlastní zdroje," uvedl Ludačka. Se svým názorem ale zůstal osamocen. "Město těžko může žádat o dotaci na obchvat, protože to bude krajská komunikace. Naopak přístavba KC je potřebná. Stávající sál byl původně budován jen jako přísálí k dalšímu objektu, který už pak nevznikl," oponoval Borský. Pro rekonstrukci KC se vyslovila i Hana Bendlová. "Je to jediný sál v Rakovníku, kde se dají konat společenské události, ale v současné době je už dosti zchátralý, proto je dobře, že se přístavba bude týkat i modernizace stávajících prostor," řekla radní.

Závěrečné slovo před hlasováním patřilo starostovi. "Obchvat je pro každého z nás prioritou, proto činíme veškeré kroky pro jeho přípravu. Ale zároveň si musíme přiznat, že je to akce, na kterou si město samo netroufne," uzavřel diskusi Nejdl.

Při hlasování pro návrh Jiřího Ludačky na vytvoření fondu rozvoje komunikací zůstal navrhovatel osamocen. Naopak pro zařazení přístavby KC do rozpočtu města na rok 2006 s částkou 26 400 000 Kč s tím, že akce bude dofinancována ve výši 5 % z celkové ceny v roce 2007, zvedlo ruku 18 zastupitelů. v závěru jednání se členové zastupitelstva dočkali poděkování z úst ředitele KC Jiřího Karla. "Budova už rekonstrukci potřebovala a je dobře, když se tak přiblíží úrovni modernizovaného divadla," zhodnotil Karel.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.