Sebevrah se bránil pomoci lékařů

RAKOVNICKO (peg). Čtyřiadvacetiletý mladík se ve středu rozhodl skoncovat se životem. Dopoledne spolykal tablety chlorprothixenu a čekal na smrt. Ta se však nedostavila dřív, než se jeho počínání provalilo. Když mladík zjistil, že se mu kvůli lékařům sebevražda možná nepovede, začal být agresivní.

"Mladík z vesnice na Novostrašecku spolykal někdy v půl čtvrté čtyřiadvacet tablet léku chlorprothixen, což je podle lékaře smrtelná dávka. Večer k němu byla přivolána záchranka. Krátce před osmou nám však lékaři volali a vyžádali si rakovnické policisty. Pacient, který byl ohrožen na životě, byl agresivní. Odmítal ošetření a výplach žaludku. Byl převezen do rakovnické nemocnice. Tam mu nejprve hlídka na žádost lékaře, který se obával o zdraví personálu i škody na zařízení nemocnice, nasadila pouta. Lékaři mohli mladíkovi provést výplach žaludku, až když byl navíc připoután k lůžku," přibližuje rakovnický policejní mluvčí René Černý. Lékaři nakonec mladého sebevraha zachránili.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.