Sdružení předala Archu městu

RAKOVNÍK (peg, slv). V pondělí 11. února v dopoledních hodinách předalo Mateřské studio Radost klíče od vyklizené budovy Archy (bývalá zvláštní škola) městu. Sdružení, která dosud objekt využívala, nepřistoupila na nové podmínky, které radnice po vyhlášení veřejného záměru na využití budovy, stanovila. Nikdo jiný se k záměru nepřihlásil.

„Město se rozhodlo o náklady spojené s provozem budovy podělit, proto byla upravena provozovatelská smlouva na podobný model, jako funguje u sokolovny, areálu Tatranu nebo hokejbalového hřiště. Archa od města dostane 120 tisíc ročně na provoz a s tím si bude muset vystačit,“ přiblížil nové podmínky starosta Zdeněk Nejdl. Náklady na vytápění budovy odhadl na 200 tisíc korun s tím, že by je město pomohlo snížit instalováním regulačních ventilů na radiátory, aby mohli nájemníci s teplem šetřit.

„Novou smlouvu na provoz budovy Archa nám město doručilo e-mailem ve čtvrtek 7. února odpoledne s tím, že už k 11. únoru má být buď podepsána, nebo máme budovu předat vystěhovanou. Tato smlouva je pro nás likvidační a nereálná. V pátek jsme měli poradu s lektory, na které jsme se rozhodli budovu vyklidit. O náhradním prostoru pro cvičení jednáme s MOA Rakovník. Cvičení bychom rádi obnovili nejpozději od příštího týdne,“ říká předsedkyně Radosti Lucie Vaníčková Horníková. Všechny tři subjekty (Radost, Nedrog a Junior Studio) uspořádají 20. února tiskovou konferenci, na které chtějí informovat zástupce města, proč dospěli k tomuto rozhodnutí.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.