Rychlík se srazil s kamiónem

RAKOVNÍK. Aktéři hrozivě vyhlížející srážky kamiónu a rychlíku Bezdrev, ke které došlo v úterý 23. ledna po 8. hodině na železničním přejezdu nad bývalým areálem TOS Rakovník, vyvázli jen se třemi lehkými zraněními. Řidič kamiónu, který vjel na přejezd ve směru od Kuštovy ulice, tvrdí, že výstražná světla v době nehody nesvítila. Naproti tomu řidiči, kteří stáli na červené z druhé strany trati, o poruše signalizace nehovoří.

K dopravní nehodě jsme přijeli krátce po 8. hodině, kdy už dopravu z Kuštovy ulice odkláněla městská policie a na místě zasahovali zdravotníci s hasiči. Z celkového počtu devíti cestujících zdravotníci na místě dva ošetřili a jednu ženu převezli do nemocnice. Ostatní bez jediného šrámu odvezl na nádraží náhradní autobusový spoj.

"K přejezdu jsme se blížili zhruba třicítkou. Když jsme uviděli na kolejích kamión, snažili jsme se soupravu ubrzdit, ale srážce už se zabránit nepodařilo," popsal událost vlakvedoucí. Vlak vrazil kabinou do poloviny návěsu, rozlomil ho a odhodil stranou. Na koleje se vysypaly filtry a další díly pro výrobu automobilového topení. "Potřebovali jsme rychle dopravit do firmy součástky potřebné do výroby. Jenže Zátiší nebylo posypané, proto se řidič vydal do Kuštovy ulice, kam by správně jet neměl. Byla to výjimečná situace," vysvětlil Vít Jirásek ze společnosti Rakotrans. Řidič uvedl, že výstražná světla před přejezdem nesvítila a jeho slova potvrzuje i další kolega. O tom, že signalizace občas nefunguje, prý hovoří i další lidé, kteří tudy chodí.

"Míru zavinění policisté šetří a rovněž funkčnost výstražných světel. Celková škoda je 1 milion 860 tisíc Kč," doplnil tiskový mluvčí policie René Černý. Aktéři srážky prý měli veliké štěstí, že náklad tvořily lehké autosoučástky, a ne třeba litina. Osmatřicetiletý řidič tahače vyvázl pouze s lehkým šokem, a tak může 23. leden slavit jako své druhé narozeniny. Ve vlaku byly lehce zraněny dvě cestující ženy ve věku 40 a 22 let z okresu Louny a dvaapadesátiletý vlakvedoucí z Chomutova.

"Následky nehody likvidovali hasiči Českých drah a zaměstnanci dopravní společnosti. Provoz na železnici i silniční komunikaci byl obnoven až v pozdních odpoledních hodinách," uzavřel Černý. Upozorňujeme řidiče, že světla před přejezdem stále nefungují a místo nich je umístěna "stopka".

Pavel Sklenička, Markéta Povlíková

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.