Roztocká záchranka od října

ROZTOKY. V Roztokách už je všechno připraveno na „spuštění“ provozu nového stanoviště rychlé záchranné pomoci Územního střediska záchranné služby Středočeského kraje.

„Stanoviště začne v naší obci působit od 1. října, neoficiálně ve zkušebním provozu možná ještě o týden dříve. K slavnostnímu otevření dojde v úterý 7. října za účasti středočeského hejtmana Petra Bendla a ředitele krajské záchranné služby Roberta Zelenáka,“ uvedl roztocký starosta Vladimír Melč.

Stanoviště je umístěno v areálu bývalé akciové společnosti Lesy ČR nedaleko roztockého železničního nádraží. Převaděčem byl vyřešen problém slabého signálu v místě. Nepřetržitou službu zde bude mít jedno vozidlo záchranné služby s posádkou řidič záchranář + záchranář.

Podle starosty Melče je ale současné umístění stanoviště v Roztokách pouhým provizoriem. „Odpočívárny a sociální zařízení mají záchranáři v bývalých kancelářích, garáž je v první opravárenské dílně. Ve stádiu projektu se ale nyní už nachází výstavba nového budovy integrovaného záchranného systému v části obce Chaloupky, kde budou působit nejen záchranáři, ale také roztočtí hasiči. Pokud půjde vše hladce, měla by být tato budova uvedena do provozu během příštího roku,“ dodal Vladimír Melč.

Tomáš Bednařík

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.