Rozbil policistovi láhev o hlavu

RAKOVNICKO. Hned tři případy trestných činů útoku na veřejného činitele šetří rakovničtí kriminalisté. Ve všech případech na policisty zaútočili mladí lidé.

Osmnáctiletá dívka, která napadla v pátek 5. prosince rakovnického strážníka, byla opilá. Podle výsledku zkoušky měla 1,48 promile alkoholu v dechu. Incident se stal před restaurací Hájenka okolo 16. hodiny. „Hlídka do restaurace vyjela kvůli telefonickému oznámení personálu. Zatímco s mužem bylo jednání klidné, dívka se nehodlala uklidnit a nakonec na strážníka zaútočila. Žádné zranění mu ale nezpůsobila,“ říká velitel městské policie Pavel Škvára.

O týden později v noci z pátku na sobotu došlo k dalším dvěma útokům. První se stal v půl jedenácté v noci v Řevničově, kam hlídka přijela řešit vandalismus dvacetiletého mladíka, který se nedokázal smířit s rozchodem s dívkou. „Mladík rozbíjel okna u domu, kde jeho bývalá přítelkyně bydlí, a způsobil si tím vážná řezná poranění rukou. Následně napadl jak dívku, tak jejího přítele a napadání pokračovalo až do příjezdu novostrašecké policie,“ popisuje René Černý, mluvčí policie. Zhrzený mladík se dal před hlídkou na útěk. Když ho však jeden z policistů doběhl, udeřil policistu pěstí do obličeje. „I tak se podařilo agresora zajistit. Vzhledem k vážným řezným poraněním byl převezen k ošetření do rakovnické nemocnice. Zhruba ve stejnou dobu okolo půlnoci byl v Rakovníku napaden další policista. A to před jednou z restaurací na Zátiší,“ pokračuje mluvčí.

V restauraci došlo ke rvačce dvou hostů, personál proto přivolal policejní hlídku. Po jejím příjezdu čekali oznamovatelé venku a další návštěvníci se snažili útočníka vyvést z restaurace. „Hrozilo, že dojde k dalšímu konfliktu, a tak hlídka zasáhla a vyvedla útočníka sama. Někteří z hostů ale chtěli vzít spravedlnost do svých rukou a snažili se útočníka napadnout,“ říká René Černý. Při strkanici vzal dvacetiletý mladík z Prahy prázdnou láhev od piva a udeřil jí jednoho z policistů do hlavy tak silně, že se rozbila.

„Policisté byli v obou případech ošetřeni v nemocnici. Pracovní neschopnost u nich nenastala. Případy šetříme jako trestné činy útoku na veřejného činitele a výtržnictví,“ uzavírá mluvčí.

Markéta Hartlová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.