Rodina žije u rozestavěného hotelu Sup

RAKOVNÍK. Již několik týdnů je u rozestavěného hotelu Sup živo. V blízkosti stavby se objevilo několik maringotek a automobilů. Žádná dostavba hotelu tu však neprobíhá. Na soukromém pozemku přebývá rodina, jež žije svůj život „na kolečkách“.

„Když se u hotelu objevili, byli lidé dost neklidní a chodili na úřad, aby zjistili, co jsou zač. Na pozemku jsou legálně. Koupili si prý kus pozemku od majitele a na něm pobývají. Žádné problémy jsme řešit nemuseli,“ říká luženský starosta Miloslav Dvořák. Hotel a přilehlé pozemky až k cípu u křižovatky leží na katastru Lužné. Ani policisté, kteří přijeli nové obyvatele zkontrolovat, nezjistili žádné pochybení.

„Nic o nich ale nevíme. Nemají povinnost se přihlásit k trvalému pobytu. To musejí jen obyvatelé domu, který je zkolaudovaný a má přidělené číslo popisné. V dávné minulosti to bylo ošetřeno lépe. Každý, kdo putoval od místa k místu, měl vandrovní knížku a s tou musel přijít na úřad pro potvrzení. Takhle ani nezjistíme, kdo nám na katastru žije,“ říká starosta.

Pro informace jsme se tedy vydali přímo k hotelu. Majitel byl zrovna pryč, prý odjel ráno do Prahy, a v jedné z maringotek zrovna přebývala žena s dítětem. Původně sice tvrdila, že majitele vůbec nezná a pouze mu hlídá dítě, pak se však krátce rozpovídala s tím, že majitel je její bratr.

„Víme, že to lidi zajímá. Každou chvíli kolem někdo jezdí a dívá se, co tu děláme. Hodně aut jezdí do lesa vyvážet bordel, když nás vidí, tak se otočí a odjedou. Jsme tu na vlastním pozemku, s hotelem nemáme nic společného. Bratr nemá na dům, tak žije v domě na kolečkách, spousta lidí tak žije. Bude tu tak tři, čtyři měsíce, nebo přes léto,“ říká žena. Bydliště u hotelu Sup sdílí nejen s rodinou, ale i se psy a koněm. „Toho má delší dobu, používá ho na práci v lese,“ vysvětluje. Názory, že by zde rodina chtěla postavit lunapark či jiné atrakce, se nezakládají na pravdě.

Podle luženského starosty má nového majitele i samotný hotel. Několikrát už byl na obecním úřadě a jeho záměrem prý je objekt dostavět na dům pro seniory.

Markéta Polívková

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.