Rockeři předali nemocnici 46 500 Kč

RAKOVNÍK. Malá slavnost proběhla ve čtvrtek 7. prosince v rakovnické nemocnici. Zástupci čtyř rockových kapel - Prošlé lhůty, Meditace, The Undertakers a Dhepa - předali řediteli NsP Michalu Stehlíkovi 46 500 korun, které získali ze vstupného benefičního koncertu 28. října v Kulturním centru Rakovník.

Benefiční akce se letos uskutečnila už posedmé a rakovničtí rockeři tak "vyhráli" ve prospěch dětského oddělení nemocnice celkem již čtvrt miliónu korun. Letos muzikanti věnovali peníze na nákup nových kojeneckých lůžek Mimi. Jedno takové lůžko stojí 13 tisíc korun. "Lůžka jsou umístěna na pokojích v sedmém poschodí gynekologicko - porodnického oddělení a už mají své malé uživatele," uvedl ředitel nemocnice a hudebníci ihned využili jeho pozvání, aby si je na pokojích prohlédli. "Lůžko je praktické, už jsem se s ním naučila zacházet. A malý je v něm spokojený," řekla maminka Šimona Martina Kučery, který se narodil 6. prosince.

Částku 46 500 Kč předali nemocnici baskytarista Petr Chmelík, kapelník Prošlé lhůty a Milan Let, bubeník Meditace. Přítomen byl i Jiří Karel, ředitel KC Rakovník, které koncert umožnilo bez poplatků z nájemného. Na dotaz novinářů, zda se příští rok benefice znovu uskuteční, Petr Chmelík odpověděl. "Určitě ano, kluci mají zájem, dokonce se hlásily i kapely, které by chtěly také hrát, ale myslím, že tenhle model je ideální a nebudeme ho měnit."

Tomáš Bednařík

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.