Roček chce navázat na Kleindiensta

NOVÉ STRAŠECÍ. V úterý 31. července byl v Novém Strašecí zvolen místo Jakuba Kleindiensta nový starosta, kterým se stal PhDr. Miroslav Roček. Co považuje za svůj prioritní úkol a zda bude pokračovat v již nastartovaných změnách, prozradil chvíli po svém zvolení.

Miroslav Roček (*1943) je rodák z Kolína, který od roku 1954 žil a pracoval na Kladně až do minulého roku. Působil jako učitel, později jako ředitel školy. Po nějakou dobu byl i šéfem školského úřadu. Jako manažer pak pracoval ve společnosti, která se zabývala vzdělávacími programy a rekvalifikacemi. Převážná část jeho kariéry je spjata se školstvím, ale v osmdesátých letech pracoval také jako ocelárenský dělník.

"Za svůj hlavní úkol považuji to, aby se město dále rozvíjelo. Pokud si město nepomůže samo svojí aktivitou, nemůže čekat, že mu někdo dá na stříbrném táce to, co potřebuje," vysvětluje nový starosta. "Klíčem je realizace územního plánu, protože vše, co chce město vybudovat, musí být v souladu se záměry kraje. Pak je šance i na dotace z EU. Musíme mít i část finančních prostředků, které sami investujeme. Pokud spotřebujeme finance na věci zbytné, odčerpáme prostředky, které můžeme dát do dotací."

Město by mělo samo podnikat v intencích, které mu kraj nabízí. Realizovat podnikání, které nepřináší rizika. Například vložit do projektu pozemky s tím, že je pouze pronajme podnikajícímu subjektu. Pokud by byla zvolena jiná cesta, mohlo by dojít k postupnému výprodeji. Město by mohlo přijít o atributy, které dělají město městem, jako je poliklinika, škola či doprava. Pak by nebylo možné zajistit lidem to, co potřebují.

Nový starosta se shoduje s odstoupivším. "V tomto ohledu jsme měli naprosto stejné smýšlení a viděli jsme věci stejně. Vycházím z priorit místního sdružení ODS, není to můj výmysl. Zcela určitě budu pokračovat v tom, co můj předchůdce nastartoval. S Jakubem Kleindienstem jsme našli společnou řeč a jsem přesvědčen, že on se jako místopředseda místního sdružení ODS bude i nadále angažovat a pomůže."

Lenka Pelcová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.