Řidičku vystříhali ven hasiči

RAKOVNICKO. Řidiči stále podceňují ranní námrazy a nejezdí dostatečně opatrně. Jen zázrakem skončily dvě z dopravních nehod minulého týdne pouze s lehkými zraněními.

Páteční dopravní nehoda v Pavlíkovských vršcích i čtvrteční na karlovarce u odbočky na Bucek vypadaly hrozivě. Oba automobily skončily ve stromech. Za volantem Octavie, která havarovala u Bucku, seděla třiatřicetiletá žena z Karvinska. Jela ve směru od Prahy, při projíždění zatáčky dostalo auto kvůli nepřiměřené rychlosti smyk, stalo se neovladatelným a vyjelo do příkopu, kde narazilo do kmenu dvou stromů. Kolem druhého se spodní částí doslova obtočilo. „Zůstal v něm po kmeni otisk. Řidička a její třicetiletý spolujezdec z Ústecka byli s lehkým zraněním převezeni do rakovnické nemocnice,“ říká Ladislav Heller z dopravního inspektorátu.

Následujícího dne ráno havarovala devětatřicetiletá žena z Rakovnicka v Pavlíkovských vršcích. V mírném klesání po projetí poslední levotočivé zatáčky dostala na namrzlém povrchu silnice smyk, automobil dostal na silnici „hodiny“ a otočil se proti směru jízdy. Levým bokem pak narazil do stromu po pravé straně vozovky. „Řidička byla uvnitř zaklíněna, jednotka ji musela ven vystříhat. Zhruba půl hodiny po nehodě byla sanitou převezena do rakovnické nemocnice,“ přibližuje mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková. „Žena měla pohmožděný hrudník od bezpečnostních pásů a aktivovaného airbagu. Lékař také nemohl vyloučit zlomeninu v kotníku a zlomeninu pravého předloktí,“ doplňuje mluvčí záchranné služby Tereza Janečková.

Markéta Hartlová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.